Me

Poutapilvi – verkkopalveluja yli odotusten

Olemme verkkoviestinnän asiantuntijoita, luovia ajattelijoita, visuaalisia suunnittelijoita, päättäväisiä toteuttajia, projektipäälliköitä, ohjelmoijia, some-velhoja, kehittäjiä, edelläkävijöitä. Ennen kaikkea innostumme siitä, mitä teemme. Ja haluamme tehdä sitä koko ajan entistä paremmin.

Me olemme Poutapilvi

Strategy + Results Digital Content Applications
Juha
Juha Harjula
Toimitusjohtaja
040 747 7348
juha.harjula@poutapilvi.fi
Klasu
Klaus Holm
Sähköisen viestinnän ratkaisut
040 513 2251
klaus.holm@poutapilvi.fi
geomaileri
klausholm
Samuli
Samuli Marjamäki
Sähköisen viestinnän ratkaisut
0400 694 282
samuli.marjamaki@poutapilvi.fi
@samulimarjamaki
Paula
Paula Aura
Asiakaspalveluvastaava
0207 280 649
paula.aura@poutapilvi.fi
Jonna
Jonna Knuuti
Talous
0207 280 649
laskut@poutapilvi.fi
Oskari
Oskari Haaristo
Projektipäällikkö
040 509 1955
oskari.haaristo@poutapilvi.fi
@OskariHaaristo
Tero
Tero Parvinen
Suunnittelupäällikkö
050 527 3642
tero.parvinen@poutapilvi.fi
Janne
Janne Peippo
Suunnittelija / Verkkokehittäjä
janne.peippo@poutapilvi.fi
Andrei
Andrei Niemimäki
Suunnittelija
andrei.niemimaki@poutapilvi.fi
Mari
Mari Nieminen
Suunnittelija
mari.nieminen@poutapilvi.fi
@BoxheaDing
@uimari
Ville
Ville-Veikko Ilén
Verkkokehittäjä
etunumi.sukunimi@poutapilvi.fi
@0C5
Petri
Petri Peltonen
Verkkokehittäjä
etunimi.sukunimi@poutapilvi.fi
Reetta
Reetta Vahanen
Sisältöstrategi
050 400 3686
reetta.vahanen@poutapilvi.fi
@reettavee
Tuulia
Tuulia Merivuori-Marisa
Hoitovapaalla
050 3459 296
tuulia.merivuori-marisa@poutapilvi.fi
@tuuliamerivuori
Sampo
Sampo Kunttu
Ohjelmistoarkkitehti
040 194 8401
sampo.kunttu@poutapilvi.fi
Jussi
Jussi Hattara
Järjestelmäasiantuntija
040 194 8405
jussi.hattara@poutapilvi.fi
@jhattara
in/jhattara
Miika
Miika Oja-Nisula
Ohjelmistoarkkitehti
miika.oja-nisula@poutapilvi.fi

Työt Poutapilvessä

Juuri nyt meillä ei ole paikkoja avoinna. Seuraa meitä Twitterissä ja Facebookissa, niin kuulet ensimmäisten joukossa uusista paikoista. Huomenna kaikki voi olla toisin.

”Suurin syy työpaikan vaihdokseen mulla oli positiivisuutta hohkava ilmapiiri, joka täällä toimistolla on.”

Palveluumme luottavat useat ministeriöt ja julkishallinnon toimijat, kaupungit, kunnat ja oppilaitokset lukuisia & monimuotoisia yrityksiä ja yhteisöjä unohtamatta.

 

Tutustu töihimme